+48 507 002 992

info@magnuson.pl

EnglishGermanPolish

Potrzebujesz „na już” pracowników o specyficznych kompetencjach lub w dużej liczbie? Jeśli nie masz czasu na długą i żmudną rekrutację lub szukasz prostszego sposobu na pozyskanie nowej kadry, jaka będzie Ci potrzebna przy konkretnym projekcie, masz do dyspozycji inne opcje. Jedną z nich jest outsourcing pracowniczy. Firmy z różnych branż często korzystają z tego rozwiązania. Dlaczego? I kiedy warto skorzystać z niego? Dowiedz się tego teraz!

Czym jest outsourcing pracowniczy?

Wyjaśnijmy na początku, czym w ogóle jest ta opcja. To rodzaj usługi, na podstawie której podmiot A zatrudnia pracowników od podmiotu B, ale nie na podstawie stosunku pracy. Outsourcing pracowniczy odbywa się na zasadzie umowy dwustronnej, więc pracownicy nie są zasadniczo jej stroną, a wykonawcami układu zawartego między dwiema firmami. Z tego wynika, że nowozatrudnieni specjaliści pozostają pod kierownictwem partnera korzystającego z takiego rozwiązania. Co istotne – przedsiębiorstwa zawierające kontrakt, muszą jasno oznaczyć w nim, jakie prace będą wykonywane w ramach tej współpracy. Konieczne jest też wyraźne wskazanie terminu obowiązywania umowy, jak i określenie szeregu innych kwestii, w tym m.in. związanych z tym, która ze stron odpowiada za ubezpieczenie społeczne pracowników.

Opisywana usługa niesie ze sobą wiele korzyści. Z jednej strony bowiem pozwala oszczędzić czas na rekrutowaniu nowych fachowców. Z drugiej – ułatwia odnalezienie kadr o specyficznych, często rzadko spotykanych umiejętnościach. Wynika to m.in. z faktu, że w ramach outsourcingu pracowniczego usługobiorcy mają możliwość skorzystania z szerokiej puli specjalistów z różnych krajów.

Skąd pozyskać pracowników w ramach outsourcingu pracowniczego?

Istnieje co najmniej kilka baz, gdzie można ich poszukiwać. Bardzo częstym rozwiązaniem jest korzystanie z usług świadczonych przez agencje pracy tymczasowej. To z nimi właśnie pracownicy mają podpisane umowy. Ma to kilka korzyści z perspektywy firm, poszukujących fachowców z określonymi umiejętnościami, niezbędnymi z perspektywy danego projektu. Firmy świadczące outsourcing pracowniczy mogą zapewniać nawet pracowników na godziny, co świetnie sprawdza się np. w branży eventowej i consultingowej.

Kiedy warto skorzystać z tej opcji?

Zastanawiasz się, czy outsourcing pracowniczy jest dla Ciebie? Kiedy skorzystać z takiej usługi? Przede wszystkim – gdy intensywność pracy w Twojej firmie zależy od sezonu. Jeśli działasz np. w branży turystycznej, wówczas więcej kadry o konkretnych kompetencjach będziesz potrzebował w szczycie zainteresowania ze strony klientów. To samo tyczy się przedsiębiorstw eventowych.

Z drugiej strony outsourcing pracowniczy rewelacyjnie zdaje egzamin jako metoda odnajdywania fachowców do konkretnych projektów. Chodzi m.in. zarówno o realizację planów działalności deweloperskich, jak i firm IT. Korzystając z tej opcji, możesz szybko pozyskać pracowników na czas realizacji zadania, a po jego zakończeniu – łatwo ich „zluzować”.

Zachęcamy do skorzystania z outsourcingu pracowniczego w naszej firmie!

Zatrudnianie specjalistów na określony czas odbywa się na różnych zasadach. Do zdecydowanie najszybszych i najefektywniejszych należy outsourcing pracowniczy. Powyżej dowiedziałeś się, jak Twoja firma może szybko uzyskać kompetentne kadry, na jakich zasadach, a także, kiedy warto skorzystać z takiej usługi. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy to właściwa opcja dla Ciebie – zgłoś się do nas. Pomożemy Ci odnaleźć rozwiązanie dopasowane do Twoich oczekiwań. Odpowiemy też na pytania związane z ofertą i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.